Cvičení pro těhotné (5 min)

Milé maminky,
pokud si chcete zpestřit své těhotenství protažením těla a zlepšením nálady, jste tu správně! 🙂 Těhotenství není nemoc, proto se nemusíme bát lehce si zacvičit. Pouze vám žádný cvik nesmí být nepříjemný a při žádném cviku nezadržujte dech.

Všechny cviky jsou zaměřeny na v těhotenství nejproblematičtější partie, které mohou zlobit.

Při prvním cviku si lehce protáhneme trapézové svaly na krku, které bývají přetížené a které vás mohou otravovat nepříjemnou bolestí.

Druhým cvikem uvolníme ramena. Budeme dělat kroužky dozadu.

Řadu maminek v těhotenství trápí v důsledku hormonálních změn syndrom karpálního tunelu, bolest zápěstí. Třetím jednoduchým protahovacím cvikem se tomu pokusíme zabránit a uvolnit naše předloktí a ruce.

Nejčastějším problémem moderních lidí nejen v těhotenství je bolest zad. Cvikem na čtyřech, při kterém budeme přenášet váhu dopředu a dozadu si naše bedra uvolníme. Na začátku dejte kolena trochu více od sebe, aby se mezi ně vešlo vaše bříško a poté už jen pomalu přeneste váhu na ruce a poté se protáhněte v sedu na patách. Na bříško nesmíme tlačit, kolena musejí být od sebe dostatečně vzdálená! Záda se snažte při přenášení váhy držet rovná.

I v těhotenství si můžete udržet pěkné hýžďové svaly! Jednoduché zanožování na čtyřech vám s tím pomůže. Pouze to nepřehánějte s výškou zanožení (stačí jen pár cm zvednutí nohy nahoru) a mějte rovná záda. Při cvičení plynule dýchejte- při zanožení nahoru je výdech, dolů nádech.

Těhotná žena je více náchylná k otokům dolních končetin. Krev v lýtkách rozhýbeme výpony! Když jdete do výponu nahoru- vydechněte, dolů- nadechněte. A jako u všech cviků- nehrbte se! 🙂

Věřím, že jste se při tréninku příjemně protáhla a načerpala energii. Až budete mít porod a šestinedělí za sebou, máme pro vás nachystaný speciální trénink na celých 5 měsíců, který vám pomůže s rychlejším návratem k pevné a pružné postavě 🙂 Podívejte se na www.fyziomama.cz/5mesicni-treninkovy-program/