Doplňky stravy?

  • Honza 

Těhotné a kojící. Období, kdy kvalitní a bezpečné doplňky jsou naprosto nezbytné. Když minerály nejsou v půdě, nejsou v rostlinách, nejsou v mamince, nejsou v dítěti. Ale miminko minerály i další živiny nutně potřebuje pro zdravý vývoj. Takže si je tělo ženy vytahá z rezerv a pak si ženy stěžují – po dětech se mi velmi zhoršily zuby, po chuchvalcích mi padají vlasy, bolí mě klouby, lámou se mi nehty, jsem často nachlazená.

V této době mohou ženy ovlivnit v jaké kondici bude jejich tělo a hlavně mohou velmi výrazně ovlivnit zdraví jejich děťátka v budoucnu.

Těhotná žena potřebuje doplňovat dostatečné množství vitamínů a minerálů. Pro zdravý růst mozku, nervového systému, srdíčka, očí… dítěte ( ale i svého) potřebuje těhotná žena omega 3 mastné kyseliny, hlavně poslední 3 měsíce. Tělo si je neumí vyrobit, máme je přijímat s jídlem. Což se neděje v dostatečném množství. (Kolik z nás si 3x týdně dopřeje kvalitní mořskou rybu přímo z moře, ne ze sádek?)

Realita je taková, že často konzultuji ženy, které měly v těhotenství (často i před) zdravotní potíže. A v překyselené, zaplesnivělé mamince nenaroste zdravé dítě. Hrozí, že děťátko bude mít úporný atopický ekzém, astma, záněty, hyperaktivitu…..

Proto doporučuji problémy co nejrychleji, efektivně vyřešit – ideálně už před otěhotněním.

V době těhotenství a kojení jsou nároky na kvalitu, čistotu, bezpečnost a funkčnost potravinových doplňků obzvlášť vysoké.

Připomínám předpoklady nutné k tomu, aby potravinové doplňky účinkovaly. Musí být:

1/ Živé – nesmí projít tepelnou úpravou

2/ Velmi silné – nestačí 1 – 30 % účinné látky

3/ Špičková surovina

4/ Zkontrolované

Realita na trhu? Chemické produkty, minimální množství účinné látky, tepelně zpracované, špatné suroviny, ve vitamínech chemie nebo pesticidy, v omegách těžké kovy a paraziti.

Pokud doplněk všechna 4 kriteria nesplňuje, nekupovat, jsou to vyhozené peníze a žádný efekt!

Všechny LR produkty tato 4 kriteria splňují.

Na doplnění základních živin – vitamínů a minerálů se skvěle hodí Vitaaktiv – lahodný vitamínový koktejl bez barviv a konzervantů v dávce 10 ml denně po jídle.

Super Omega 3 Activ má nejvyšší koncentraci na trhu + špičkový zdroj  – volně žijící ryby z šetrného rybolovu z Pacifiku – jedno z nejčistších moří na planetě (certifikát Friend of the Sea) – ne chovné ryby plné parazitů a chemie.

Základem by mělo být také kolostrum. Díky němu se totiž zdravě vyvíjí mozek, nervový a imunitní systém.Výborně stimuluje i tvorbu mateřského mléka. A hojí porodní poranění.

Na řešení zánětů, plísní a imunitních problémů – alergie, ekzémy, astma u ženy je vhodný Probiotic 12 jako doplněk ke kolostru.  Probiotic je důležité užívat i v případě, že poruchy imunity – ekzémy, astma mají oba rodiče ,,v rodině“.

Pokud to těhotné ženy uchopí chytře, raději než do dražšího kočárku investují do zdraví svého i miminka a výhody z toho budou čerpat mnoho let. Ušetří si v budoucnu probdělé noci. Známý scénář. Děti jsou ve školce/škole týden, donesou bolavé uši, kašel, laryngitidy a další hrůzy, které imunitně slabé děti běžně mívají. Pak jsou 14 dní doma. Týden ve škole a zas nanovo nemocné. Protože na podzim tam kašle a utírá nosy půlka třídy, imunita dětí na dně. Střídavě jedno dítě, druhé, někde třetí, někde se u toho nakazí dospělí. Do toho jezdění na pohotovost v noci ve 3 hodiny, mnohdy 60 km s vřískajícím dítětem. Nebo čekání u dětské lékařky půl dne s naštvaným dítětem. Paragrafy, dovolené, na střídačku muž, žena…

Nebo jsou děti zdravé a scénář je jiný… O tom rozhoduje imunita v kondici a to, jak na tom byla zdravotně maminka už před otěhotněním a v době těhotenství.

Mgr. Petra Burešová

Další informace: Ing. Lenka Tomančáková  +420 721 219 613