Stres neosladíš

waffle-heart-2697904_1920-970x548

Milé mámy,

Opakování je matka moudrosti a proto si dnes zopakujeme zásady, které nám napomohou být zdravější, cítit se lépe a v neposlední řadě i zbavit se některých zdravotních obtíží.

Ano, řeč bude opět o stravě. Jídlo nás ovlivňuje víc než bychom si mohli myslet. S naší psychikou dělá divy. A i proto je dobré neupadnout do bludného kruhu – jsem ve stresu, dám si něco sladkého. Po sladkém vyjede hladina cukru v krvi velmi vysoko, následuje propad dolů a naše touha po sladkém je tu znovu a s takovou razancí, že jí téměř nejde odolat.

Pokusme se špatný návyk nahradit návykem dobrým – až příště přijde opět situace, kterou jsme si zvykli zahánět sladkým, případně se sladkostí „utěšit“, vyměňme ji za sklenici vody, hrnek teplého čaje či hrst oliv. Doplnění tekutin či zdravých tuků je vždy lepší volbou než dávka cukru. Ještě vyšší level je místo řešení jídlem či pitím si situaci zpracovat hlavou, prodýchat se, uvolnit si tělo od stresu například relaxačním cvičením.

A k tomu opakování zdravého stravování – základem jsou přirozené, neupravované potraviny a jídla z nich. Čtvrtinu až polovinu našeho talíře tvoří nejrůznější zelenina. Nebojme se zdravých tuků, omezujme cukry a veškeré přidané uměle vytvořené látky.

Ať se Ti i v otázce výživy daří!