VIS (divné slovo, že?)

Milé maminky,

dnes Vám přinášíme tip na zcela jednoduchý, ale zato velmi účinný cvik, díky kterému si protáhnete celé tělo s obrovským efektem pro Vaše zdraví! A to doslova v několika sekundách! Tímto zázračným cvikem je VIS.

Opravdu, vis je to, co našemu tělu velice schází. Při pasivním visu jsou v aktivitě pouze svaly ruky a předloktí, jinak je tělo zcela relaxované. Páteř se při něm protahuje a blokády, které jsme si nastřádali během dne, se uvolňují. Vis je také léčivý pro naše ramenní klouby a vůbec… pojďme si jej hned vyzkoušet.

Najděte v okolí cokoli, za co se lze pověsit (větev stromu, hrazdu u prolézaček, žebřiny, … ).

Zásadní je správný úchop: hrazdu umístíme do oblasti kořenů prstů a sbalíme všechny prsty (palec do opozice). Aktivně držíme úchop, jinak je tělo maximálně uvolněné. Necháme pracovat gravitaci. Páteř se nám po celé délce krásně protáhne a uvolní, stejně tak všechny zkrácené struktury (svaly a vazy) na horní polovině těla. Bříško „zajede zpět“, ramena si najdou svou optimální polohu.

Ve visu zkusíme vydržet pár sekund, postupně dobu prodlužujeme. Každá chvilka strávená ve visu je pro naše tělo doslova zázračná.

Obměny:

– s výdechem přitáhneme kolena co nejvíce k břichu, kolena držíme stále těsně u sebe (vydatně posilujeme břicho a uvolňujeme zvláště bederní část páteře),

– stáhneme ramena a lopatky dolů od uší a chviličku vydržíme (posilujeme zejména mezilopatkové svaly).

Jde o opravdu jednoduchý a účinný cvik. Pokuste se jím zpestřit svůj den! Bonusem vám bude zdravější páteř, silnější paže i zbavení se bolestí ramen a krční páteře.

A kdyby vám to nestačilo, je tady komplexní cvičení Fyziomáma na každý den! Koukněte se zde!

Ivča, fyziomáma 🙂

Zdroj:

www.matyaskozma.com